O FESTIVALU

Představte si jeden slunný den, letní pohodu s dobrými kapelami a studený nápoj v ruce. Taky zhlédnete několik divadelních představení a budete s sebou moct vzít celou svou rodinu. Potkáte se se sousedy a starými přáteli a navíc pomůžete dobré věci.

To je Festival Vamberák, jednodenní hudebně-divadelní festival ve Vamberku.

 

 

Festival Vamberák 2017 už pošesté! Výjimečná akce pro návštěvníky celého Rychnovska a okolí proběhla v sobotu 26. 8. od 14:00 na louce u koupaliště ve Vamberku. 

 

 

Na Festivalu Vamberák si najdou své všechny generace. Každý rok se můžete těšit na několik hudebních kapel, na divadelní představení pro děti i dospělé a na kreativní dílny. Naším cílem je ukázat alternativu v zábavě a oživit místní kulturu. V tom tkví naše jedinečnost. Největším důkazem, že festival otevíráme opravdu všem, je vstupné zcela dobrovolné. 

 

A něco z letopisů Vamberáku:

Festival Vamberák vznikl v roce 2012 z iniciativy tří studentek divadelní produkce DAMU. A to z nadšení pustit se do něčeho nového a hlavně pro co nejvíce lidí.


Festival Vamberák pořádá spolek STU-ART.

 

STU-ART, zapsaný spolek:
Cílem sdružení je aktivně se podílet na kulturním vzdělávání obyvatel na území ČR a dále vyvíjet činnost charitativní spočívající v podpoře těch, kteří to potřebují. Více o tomto sdružení si můžete přečíst přímo - stanovy STU-ART, spolek.


Festival Vamberák 2016 oslavil páté výročí v novém termínu. V sobotu 27.8.2016 nám počasí konečně přálo.  Bylo nám ctí přivítat kapelu Blue Effect. Na tento koncert budeme dlouho vzpomínat. A podpora diváků opět nebyla malá - 19 264,– Kč jsme investovali do další kulturní akce a to květnového koncertu kapely Fanfán Tulipán v zahradě Muzea krajky ve Vamberku.


Festival Vamberák 2015 se konal v sobotu 13. 6. 2015 a byl ve znamení prvního zahraničního hosta – slovenské kapely The Cellmates. Počasí nás opět pěkně trápilo… Díky dobrovolnému vstupnému 9 514,– Kč jsme v roce 2016 započali oslavy 5ti let Vamberáku divadelním představením PEKLO – Dantovské variace v podání Davida Prachaře, Lucie Trmíkové a taneční company 420PEOPLE.


Festival Vamberák 2014 se konal v sobotu 14. 6. 2014. I přes nepřízeň počasí si návštěvníci užili hudební hosty, divadelní představení i kreativní dílny. Hlavním hostem festivalu byla kapela Krausberry. Díky dobrovolnému vstupnému jste darovali nejvyšší částku v tříleté historii Vamberáku. A ta suma rozhodně nebyla malá! 21 788,– Kč putovalo na nové vybavení Pečovatelské služby ve Vamberku.


Festival Vamberák 2013 jsme pořádali v sobotu 22. 6. 2013. Díky návštěvníkům jsme mohli přispět 16 772 Kč na konto Ústavu sociální péče Domečky v Rychnově nad Kněžnou.


Festival Vamberák 2012 byl prvním ročníkem a konal se v sobotu 23. 6. 2012. Přivítali jsme 5 hudebních kapel, 3 divadelní soubory a 1 fire show, uskutečnily se 2 dílny pro děti a dorazilo bezmála 1 300 návštěvníků! Největším lákadlem byla známa hudební kapela Mňága a Žďorp a pantomimické představení absolventů HAMU. Výtěžek z dobrovolného vstupného jsme beze zbytku věnovali dětským domovům v Kostelci nad Orlicí a Potštejně. Celkem to bylo 15 110 Kč.

 

Předání finančního daru

Předání finančního daru v Dětském domově Kostelec nad Orlicí

 

vamberak-2012-deti

Předání finančního daru v Dětském domově Potštejn

Facebook