Hola hola Divadlo jednoho Edy Vás volá!

Festival Vamberák a Divadlo jednoho Edy Vás srdečně zvou na představení „Jak sloni k chobotu přišli“. A ptáte se, kdo je ten Eda? Možná vás překvapí, že je to skautská přezdívka Mirky Bělohlávkové, která divadlo založila.

 

Představení jednoho Edy Vás naplno vtáhnou do čarovných příběhů, potěší a pobaví, ale i ponaučí. Divadlo vystupuje pro diváky již od roku 2001, a to na různých akcích a festivalech po celé České republice. Dokonce se pyšní i mezinárodní působností. Eda už potěšila malé diváky v Rakousku, Slovinsku, Itálii nebo třeba Maďarsku.


Celý článek

Rozhovor s Davidem Prachařem o inscenaci Peklo

Exkluzivní rozhovor pro Festival Vamberák a Vamberecký zpravodaj.


Ve Vamberku představíte 22. dubna spolu s tanečním souborem 420PEOPLE a Lucií Trmíkovou inscenaci Peklo. S režisérem inscenace Nebeským vás pojí dlouhodobá spolupráce, se 420PEOPLE se potkáváte na jevišti Nové scény Národního divadla v představení Máj. Bylo tedy vaší iniciativou vytvořit společný projekt? A proč právě pro Danteho Peklo?


David Prachař (DP): Bylo. Když jsme zkoušeli Máj, tak jsem pochopil, že kooperace činohry, tance a hudby mě zajímá. Jsou to věci, které jsou mi blízké a fascinují mě. K propojení jsme částečně došli už v Máji. U námětu Pekla mě napadlo, že když můj nejbližší režisér se jmenuje Nebeský a známe se už 30 let, je to vlastně ideální spojení. Práce na Pekle tak vyplynula úplně logicky. Jan Nebeský Danteho inscenovat chtěl, chtěl i tanečníky. Tak jsem přímo doporučil 420PEOPLE. Celá ta spolupráce vyplynula přirozeně, jelikož máme všichni podobný umělecký vkus.


Celý článek

Máme pro nás i vás dárek

Před 5 lety vznikla myšlenka uspořádat den plný hudby a divadla pro všechny Vamberáky a okolí. Nikdy tady nic takového nebylo. Byl to risk, ale úspěšný! Nikdo z nás v té době nečekal, že se takhle budeme potkávat dál. A najednou je tady 5. ročník!

Proto jsme se rozhodly, že nám všem společně nadělíme dárek. Na pátek 22. 4. jsme do Sokolovny Vamberk pozvaly taneční představení Peklo – Dantovské Variace, inscenované souborem 420PEOPLE ve spolupráci s herci Lucií Trmíkovou a Davidem Prachařem a režisérem Janem Nebeským. Nalákáme vás? Čtěte dále!
 

peklo-420people-vamberak-web

Peklo – Dantovské variace


Celý článek

Festival Vamberák přesouváme na srpen

Už je to nějakou dobu, co jsme se vám naposledy ozvaly. Mezi tím se nám za okny vystřídalo několik ročních období. A v našich hlavách se už opět rodí nápady, jak letošní letní festival bude vypadat. Už po páté vás pozveme na nejméně 4 hudební kapely, divadla, výtvarné dílny pro děti a další program, který budeme postupně uveřejňovat.


Celý článek

Facebook