Buchty a loutky mají Automat na filmy!

Do tohodle Automatu neházíte mince, ale názvy filmů. Titanic, Ptáci, Sám doma, Tmavomodrý svět, … všechny filmy, na které si vzpomenete v jednom představení!

Od svého založení v roce 1991 absolventy DAMU se tento divadelní soubor stal loutkářskou špičkou v našem tuzemském divadelním světě. Domovskou scénou je jim Švandovo divadlo v Praze, ale sbírají ceny po všemožných festivalech napříč celou zeměkoulí – od Taiwanu přes Japonsko do Kanady a Mexika. Buchty a loutky cestují často a rády a letos je budete mít šanci vidět ve Vamberku.


Jak sami herci o svých inscenacích říkají:“… jsou čirým experimentem a radostí!“. Buchty a loutky hrají jak klasické tituly, tak i originální autorskou tvorbu, ale nikdy jejich kusům nechybí osobitá divadelní poetika a nezaměnitelný humor.
Jejich tvorba je určená, jak dětem, tak i pro dospělým divákům. Mezi jejich tituly patří například Čelisti reloaded, Rocky IX nebo oblíbená Moucha Reloaded. Jak je vidět, mají oblibu ve filmových tématech Proto jsme na Vamberák jsme pozvaly přestavení pro starší publikum – Automat na filmy, který zapojuje diváky tím, že si sami zvolí, co chtějí vidět. Už přemýšlíte, který oblíbený film, si necháte zahrát? My jo!

(zdroj: wwww.buchtyaloutky.cz)Komentáře


* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Facebook