Dva matadoři na jednom pódiu!

Festival Vamberák roztančí nová kapela! Už tuto sobotu 14. 6. od 23:00 vystoupí známá bigbítová kapela Schodiště. Svým koncertem zakončí náš celodenní program.

 

 

A proč ta změna?

 

Nebyl to ani týden do festivalu, kdy se organizátorce Zuzaně ozvali z Christmasbrass Band se zprávou, že na Vamberáku bohužel nezahrají. Proto bylo nutné okamžitě zahájit pátrání po nové kvalitní kapele, která by mohla vystoupit už tuto sobotu ve večerních hodinách. Termín byl opravdu šibeniční.

 

„Kapelu Schodiště znám a mám ráda už dlouho, takže byli mojí jasnou volbou. Naštěstí si zvládli udělat čas a máme to štěstí, že nám na festivalu zahrají dvě kapely, které toho už mají dost za sebou,“ říká naše dramaturgyně Zuzka a dodává:”měli velkou radost, že se zase potkají s Krausberry.”

 

Hudební těleso Schodiště, známé pod svým starým názvem Nahoru po schodišti dolů band, mělo první oficiální koncert v roce 1984. Hlavní host festivalu, populární Krausberry s frontmanem Martinem Krausem, letos slaví 30 let své existence. Obě skupiny tak na Vamberáku potvrdí své dlouholeté zkušenosti v jeden večer!


Hudba kapely Schodiště na svých koncertech svádí k radostnému tanci a to i díky neopakovatelnému hráčskému zastoupení – klarinet, akordeon a saxofon. K festivalovým hitovkám se řadí například píseň Nebudu nebo Stařena. Už od začátku je jejich hudba ovlivněná reaggae stylem , jamajským ska a v neposlední řadě bigbítem.

 

Přestože během dlouhé kariéry skupina prošla řadou změn, v jejím čele stále stojí výrazná osobnost Martina Doktor Krajíčka. Často koncertuje po celé republice, proto je dobře známá i mimo domovskou Prahu.Komentáře


* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Facebook