Hlavní host festivalu - dobře známá Krausberry

Název kapely vymyslel po sedmém pivu její první basista. Bylo to v létě 1984. Na Vamberáku tedy skupina oslaví sympatických 23 let! Za tu dobu vydala 6 alb. Poslední z nich natočila živě v proslulé Malostranské besedě v Praze a to po dlouhých sedmi letech. „Pokud jste neměli možnost na Krausberry zajít a poslechnout si je nebo si je chcete jen znovu poslechnout naživo a připomenout si jeden z jejich skvělých koncertů, je tu pro vás toto dvojalbum,” píše hudební recenzista Roman Výmola na musicserver.cz.

 

My tu možnost mít budeme! Kapela je proslavená svými ironicky vtipnými texty, nadhledem a blues-rockovými melodiemi, které si za léta podmanily mnohé skalní fanoušky. Tuto kapelu můžete údajně milovat, ale rozhodně ne nesnášet.

 


 

Za svou dvacetiletou historii zažila jeden comeback a vystřídalo se v ní mnoho hudebníků. Nynější sestava se skládá ze zpěváka Martina Krause (kytara, harmonika), Mária Císaře (kytara, zpěv), Růženy Chroňáka (kytara), Emila Kopty (kytara), Jiřího Kredbaby (basová kytara) a Jiřího Zelenky (bicí).

 

Její nejznámější hity jsou Za starejch časů, Kořenová zelenina nebo jejich jediná cover verze Slunečný hrob, který určitě znáte z filmu Pelíšky.

Koncert, ze kterého nemůže nikdo odejít zklamaný, čekáme už v sobotu 14. 6. od 21:00 na Vamberáku!Komentáře


* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Facebook